Диференціальний автоматичний вимикач

Диференціальний автоматичний вимикач являє собою унікальний пристрій, в якому одночасно поєднуються функції автоматичного вимикача і захисні властивості УЗО.

Диференціальний автомат призначений для захисту людини від уражень електричним струмом при його зіткненні з струмоведучими частинами електрообладнання або при витоку електричного струму. У цьому випадку диференційний автомат виконує функції пристрою захисного відключення.

Конструкція пристрою

Конструктивно диф автомати з складаються робочого і захисного частини.

Робоча частина являє собою автоматичний вимикач , в якому є спеціальний механізм незалежного розчеплення і рейка скидання за допомогою зовнішнього механічного впливу . У різних типах диф автоматів встановлюються чотирьохполюсні або двополюсні автоматичні вимикачі.

Диференціальний автомат , як і звичайний автоматичний вимикач , обладнаний двома расцепителями :

  • Електромагнітний розчіплювач відключає лінію електроживлення в разі короткого замикання;
  • Тепловий розчіплювач спрацьовує у випадку виникнення перевантаження захищається групи .

Захисної частиною пристрою є модуль диференціального захисту . Він виявляє диференційний електричний струм на землю (струм витоку). Крім цього , модуль перетворює електричний струм в механічний вплив , за допомогою якого через спеціальну рейку здійснюється скидання вимикача.

Для забезпечення харчування модуля захисту від електричного струму він включається послідовно з автоматичним вимикачем.

У модулі захисту від електричного струму є деякі додаткові пристрої, серед яких диференційний трансформатор , який виявляє залишковий електричний струм , а також електронний підсилювач з котушкою електромагнітного скидання.

Для перевірки справності модуля диференціальної захисту на корпусі пристрою розташована спеціальна кнопка « Тест». При натисканні на цю кнопку створюється штучний струм витоку і автомат (якщо він справний) повинен відключитися .

Як працює диф автомат

У диф автоматі, як і в пристрої захисного відключення, в якості датчика витоку струму застосовується спеціальний трансформатор. Робота цього трансформатора заснована на зміні диференціального струму в провідниках, що подають електричну енергію на електроустановку, на якій забезпечується захист.

Струм витоку відсутня, якщо немає пошкоджень ізоляції електропроводки або до струмоведучих частин установки ніхто не торкається. У цьому випадку в нульовому і фазному проводі навантаження будуть протікати рівні струми

Цими струмами в магнітному осерді трансформатора струму наводяться зустрічно спрямовані рівні магнітні потоки. У результаті цього струм вторинної обмотки дорівнює нулю і чутливий елемент - магнітоелектрична клямка не спрацьовує.

У разі виникнення витоку, наприклад, якщо людина випадково доторкнеться до фазного провідника або при порушенні ізоляційних властивостей діелектрика, відбувається порушення балансу струму і магнітних потоків.

У вторинній обмотці виникає електричний струм , який приводить в дію магнітоелектричну засувку . Спрацювала клямка впливає на механізм , розчіплюватися автомат і контактну систему.

Де застосовуються диф автомати

Диференціальний автомат може з успіхом застосовуватися в однофазних і трифазних мережах змінного струму. Ці пристрої сприяють значному підвищенню рівня безпеки в процесі постійної експлуатації різних електроприладів.

Крім цього , диференційні автоматичні вимикачі сприяють запобіганню пожеж , викликаних загорянням ізоляції струмоведучих частин деяких електричних приладів.

Схема підключення диференціального автомата

Схема підключення диференціального автомата практично не відрізняється від схеми підключення ПЗВ . Тому при його підключенні необхідно дотримуватися ті ж самі правила : до диференціального автомату, як і до УЗО , повинні підключатися фаза і нуль тільки того ланцюга , які він буде захищати.

Тобто , не можна нульовий провід який вийшов з автомата об'єднувати з іншими нульовими проводами. У цьому випадку діфавтомат буде відключатися , бо по цих проводах будуть протікати різні струми.

Перша схема передбачає захист всіх електричних груп одним диференціальним автоматом , який встановлюється на вводі (вступної діфавтомат ) , а друга схема використовується при захисті автоматом певної електричної групи , шляхом включення його в її ланцюг. Зазвичай цей спосіб застосовують для створення більш надійної електробезпеки приміщень , в яких розташована ця група .

При підключенні пристрою першим способом проводи з годує напругою підключають до верхніх клем , а до нижніх подають навантаження від кожної електричної групи , попередньо розділені автоматичними вимикачами.

Істотним недоліком застосування даної схеми є повне відключення всіх груп при аварійному спрацьовуванні автомата у випадки виникнення неполадок в будь захищеної електричної групі.

Для запобігання помилкових спрацьовувань введеного дифавтомати , встановленого в житлових приміщеннях (особливо зі старою проводкою ) на витік струму , рекомендується застосовувати диференціальні автомати , налаштованих на спрацьовування із струмом витоку 30 мА.

Найбільш надійним і зручним способом захисту електричної мережі при аварійних ситуаціях диференціальним автоматом , вважається підключення дифавтомати за другою схемою

Найчастіше він застосовується для захисту електричних груп розміщених в приміщеннях з підвищеною вологістю - ванних кімнатах , кухнях або в приміщеннях до яких пред'являються підвищені вимоги з електробезпеки - наприклад , дитяча кімната.

Безперечно , що захист , кожної електричної групи окремим автоматом дає більш ефективний результат. Причому це стосується не , тільки електробезпеки , але і практичності , адже якщо з якої -небудь причини спрацює один діфавтомат , то це не спричинить за собою повне знеструмлення електромережі . Що , безумовно , можна віднести до ще одного позитивного відмінності застосування схеми підключення декількох пристроїв , для захисту потрібних групових ліній.

Застосування даного методу буде гарантією надійного і безперебійного електропостачання. Однак, застосування даного методу підключення захисних пристроїв , із зрозумілої причини обійдеться значно дорожче , ніж захист одним апаратом всієї електромережі .

Що таке селективна схема підключення диференціальних автоматів

Розберемося в чому різниця між селективної і не селективної схемою підключення. Є два малюнка: один майданчик і три квартири на першому малюнку, на другому малюнку другий майданчик теж з трьома квартирами.

Що станеться якщо раптом в якийсь із квартир виникне витік. У правильній схемі (селективної) відключиться лише пошкоджена квартира, автомат на майданчику залишиться включеним і інші, (неушкоджені) квартири будуть отримувати харчування.

Друга схема зібрана без селективних диференціальних автоматичних вимикачів, тому тут при виникненні пошкодження в одній з квартир відключиться автомат цієї квартири плюс ще й автомат на майданчику.

Таким чином знеструмлять не тільки пошкоджена лінія але і дві непошкоджених . З чим це пов'язано? Адже діффавтомат на майданчику 2 розрахований на струм витоку 100 мА , а відходять автомати розраховані на струм витоку 30 мА.

Підбір автоматів по струму витоку звичайно важливо враховувати при підключеннях але це не є підставою для селективної роботи схеми .

Селективної є схема в якій діффавтомат має позначення «S» - селективний . Тобто діффавтомат на майданчику не селективний .

Правила монтажу

Великою популярністю у споживачів користуються диференціальні автомати з номінальним струмом витоку до 30 мА. Диференціальні автомати успішно використовуються як в однофазних , так і в трифазних електричних мережах змінного струму.

Перш ніж встановити їх на необхідну ділянку ланцюга , треба правильно визначити його функціональні можливості. При виборі автоматів , що б уникнути непотрібних спрацьовувань від перевантажень , необхідно враховувати кількість споживачів підключених до цієї ланцюга.


Изоляционная лента

 
 

Изоляционные ленты применяются при промышленных, строительных и бытовых работах для электроизоляции. Изготавливается на основе поливинилхлорида. Используется в качестве изоляционного материала, обеспечивает герметичность, защиту от воздействия влаги, солей, слабых растворителей, и т.д.

В ассортименте представлена изолента семи цветов: белая, красная, синяя, жёлтая, зелёная, чёрная и жёлто-зелёная. Длина каждого рола - 20 метров, ширина 15 мм либо 19 мм, толщина 0,15 мм либо 0,18 мм.

el shcit

Компанией Електро ТМ налажено производство электрощитового оборудования, которое перед отгрузкой Заказчику проходит проверку на качество сборки и работоспособность. При этом следует выделить следующие виды низковольтного электрощитового оборудования:

  • вводно-учетные шкафы
  • распределительные щиты и шкафы
  • оборудование управления и автоматики
  • щиты и щитки освещения

К низковольтному электрощитовому оборудованию относят такие устройства: ящики управления двигателями; этажные щиты ЩЭ (ЩС); вводно-распределительные устройства ВРУ, УВР; панели распределительных щитов ЩО, щиты учета и т.д. Данное оборудование используется для оснащения жилых, общественных зданий и различных промышленных объектов. Производимое нами электрощитовое оборудование и производство, отвечают всем современным требованиям и стандартам.

Електрощитовое оборудование подбирается индивидуально под технические параметры вашего заказа

Звоните уточняйте!